REPTILARIUM.CZ

vítejte ve světě plazů

Chov hadů

Chov hadůV poslední době narostl mezi veřejností nebývale zájem o chov hadů. Ale jen málokdo si uvědomuje, že i had je živý tvor a je třeba se k němu náležitě chovat a pečovat o něj. V této rubrice se chceme věnovat různým otázkám a aspektům chovu hadů. Předmětem budou nejenom ti "běžní" nejedovatí, ale i jedovatí hadi, kteří vyžadují mnohem odbornější péči a dodržování přísných bezpečnostních opatření a návyků chovatele. Pokud se chcete přidat k týmu, který rubriku tvoří, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nám.

Než začnete s chovem hadů

V poslednich letech zaznamenal chov hadů výrazný vzestup a stal se často nedílnou součástí moderní domácnosti. Zcela jistě tomu nahrává fakt, že nepřeberné množství jedinců z řad užovkovitých (Elaphe) a hroznýšovitých (Boidae) se dá bez větších komplikací chovat bezpečně i v rodině s malými dětmi. Tato zvířata nejsou náročná na čas a peníze, nevyžadují zvláštní pozornost, nejsou nebezpečná a dosud na ně nebyla prokázána alergie. Uvedené vlastnosti z nich dělají v dnešní hektické a časově zaneprázdněné době atraktivní domácí miláčky.

Chov jedovatých hadů

Zvažujete začít s chovem jedovatého hada? Hledáte informace o tom, jak začít? Tento článek přináší postřehy Jakuba Kavky z chovu jedovatých hadů. Věříme, že vám poskytne několik zajímavých podnětů k zamyšlení.